Кошик

Вибір аромату

Що насправді переносить нас у спогади? Аромат білих квітів нагадує твою найближчу подругу, ноти кипариса навіюють спогади про колишнього, а цитрусові спонукають пригадати твої підліткові роки, – і все це навіть без відео чи фотографій. У кожного такі парфумерні «флешбеки» будуть своїми, але незмінно одне: аромат завжди працює як «машина часу».

Парфуми – не лише запашна рідина. Це аромат, що нагадуватиме тобі різні моменти життя – радісні, щасливі, хвилюючі, зворушливі. Це аромат, що буде відтворювати твій образ в інших людей: що проживали разом, про що говорили й мовчали, куди подорожували, як зустрічалися і розходилися.

Аромат – це важлива деталь, що підкреслює особистість. Він може впливати на настрій, додавати легкості та свіжості, впевненості та мужності, грайливості та загадковості. Вибір парфуму – непроста справа, у якій варто віддатися відчуттям. А як правильно наносити композицію? Чи можна поєднувати 2 та більше ароматів одночасно? Який парфум варто обрати? Про всі секрети ми розповімо у рубриці «Вибір аромату» від BROCARD Beauty-expert.

Кожен з нас особливий, тому наші відчуття і світосприйняття, хімія власної шкіри можуть підкреслювати однакові композиції зовсім по-різному. Верхні, ноти серця та нижні ноти утворюють комплексний аромат, що розкривається залежно від температури – і вашого тіла, і навколишнього середовища. Чи знали ви, що на гарячій шкірі верхні ноти можуть бути майже не відчутні? А холодна ж, навпаки, буде довше тримати початкові, і вам менше відчуватимуться нижні?

При виборі аромату важливо враховувати декілька ключових аспектів, наприклад характер, клас, вид та стійкість парфумерної композиції. Перш за все, звертайте увагу на ольфакторну піраміду – верхні ноти, «серце» аромату та нижні ноти. Верхні зазвичай відчутні від 15 хв до 1 години, «серце» розкриває основне звучання і відчувається 3-6 годин, а базові можуть протриматись на шкірі до 12 годин.

Перед покупкою варто правильно протестувати парфум на шкірі, щоб переконатися, як аромат реагує на вас, а ви на нього. І при виборі важливо абсолютно все: який у вас характер та темперамент, у якому кліматі ви проживаєте, якій їжі віддаєте перевагу, які любите квіти тощо. Окрім того, враховуйте особисті вподобання та сезонні особливості. Легка, ніжна та свіжа парфумерія ідеальна влітку, тоді як теплі та глибокі ноти більше пасуватимуть зимовим настроям. Експерти BROCARD розкриють усі деталі, які допоможуть знайти шлях до свого ідеального ольфакторного підпису.

За характером усю парфумерію можна умовно розділити на свіжі, цитрусові та фруктові, квіткові, деревні, солодкі, пудрові та східні. Зрозуміло, далеко не все так просто, адже парфуми мають складну композицію з великої кількості нот. Але розрізнити їх за переважанням тих чи інших акордів досить легко.

За типом аромати можуть бути представлені у форматах Parfum або Extrait De Parfum (парфуми), Eau de Parfum (парфумована вода), Eau de Toilette (туалетна вода), Eau de Cologne (одеколон), Eau Fraîche. У кожного є свій особливий склад, який зазвичай відрізняється співвідношенням аромаолій до спирту, що впливає на насиченість та стійкість аромату. Якщо обираєте легкий, ніжний та ненав’язливий парфум на літо, – зверніть увагу на Eau Fraîche та Eau de Cologne. Бажаєте насичену та стійку композицію? Обирайте Parfum або Extrait De Parfum!

За класом парфумерія поділяється на мас-маркет, люкс сегмент, а окремо виділяється ніша. Колекції ароматів першої категорії не відрізняються складністю піраміди чи тонкістю нот, сировина і виготовлення також простіші.

Люксові парфумерні композиції належать знаменитим брендам і модним будинкам. Вони створюються під впливом трендів та бажань аудиторії. Виготовлення також будується за складнішим принципом, ніж у випадку мас-маркету: в ароматах прослідковується більше незвичайних поєднань і багатогранності.

Над нішевою парфумерією вручну працюють провідні спеціалісти, створюючи унікальні аромати й флакони, використовуючи високоякісну сировину. Ці творіння не завжди зрозумілі широкому загалу, але, як і інші твори мистецтва, знаходять своїх вірних шанувальників.

Парфумерія – справжнє мистецтво, у якому багато тонкощів, деталей та таємниць. Кожною з них ми поділимося у матеріалах «Вибір аромату» від BROCARD Beauty-expert, аби обирати парфум було в легкість та насолоду!