Дбати про ніжну шкіру рук потрібно незалежно від сезону, проте зимовий догляд має свої відмінності: він більш комплексний та інтенсивний. Розберемося, що потрібно, для піклування про руки під час морозів.
Так як руки та обличчя частіше залишаються відкритими, вони зазнають найбільш сильної дії вітру та морозу. Внаслідок цього шкіра стає сухою, починає грубшати, лущитися і на ній з'являються тріщини.
Причина полягає в тому, що гідроліпідний бар'єр шкіри рук, який повинен захищати її за допомогою жиру та кислот, дуже слабкий. Особливо це актуально для шкіри на зап'ястках, яка досить тонка і практично не захищена ні гідроліпідною мантією, ні пушковими волосками або сальними залозами.
У морози в епідермісі починають вироблятися цитокіни, що робить шкіру рук ще більш вразливою. Мікрокристали льоду атакують поверхню незахищеної шкіри з кожним поривом вітру, внаслідок чого вона червоніє, грубіє, лущиться і страждає від мікротріщин.
Основні поради для зими – це:
Насамперед використовуйте натуральне мило з ефірними оліями та екстрактами у складі. Бажано, щоб мило мало ніжну кремову текстуру, містило вітамін Е та гліцерин. Так як руки доводиться мити часто, використання делікатного мила знизить ризик пересушування шкіри з кожним таким сеансом чистоти. Важливо: щоб уникнути подразнень і лущення не користуйтеся автоматичними сушарками для рук без необхідності, краще промокніть руки рушником або серветкою.
Взимку не варто забувати і про пілінг. Ці засоби подбають про те, щоб прибрати лущення і зробити шкіру рук м'якшою та ніжнішою, а також покращити циркуляцію крові. Крім того, неагресивний пілінг перед нанесенням поживного крему зробить шкіру більш сприйнятливою до догляду.
Рекомендуємо застосовувати скраб для рук не частіше ніж 1-2 рази на тиждень.
Відмінним варіантом для зими стане не просто зволожувальний крем, а косметичні рукавички. Їхнє гелеве просочення, як правило, містить усі необхідні компоненти для загоєння, зволоження та захисту: масла жожоба та лаванди, екстракт алое та кераміди.
Якщо ваші руки сильно пошкоджені, можна використовувати такі рукавички щодня і вже за півгодини насолоджуватися оксамитовою шкірою.
На допомогу прийдуть маски для рук. Ви можете виготовити їх самостійно на основі яєць, вазеліну, меду, вівсяних пластівців тощо.
Також можна довіритись професійній косметиці. З відновленням та живленням шкіри рук відмінно впораються маски з рослинними оліями: мигдальною, кокосовою і т.д.
Після використання масок руки стануть більш ніжними та захищеними. Робіть цю процедуру раз на тиждень, щоб побачити результат.
Ідеальний зимовий крем для рук – засіб із щільною та жирною текстурою тривалої дії. Його основне завдання – створити бар'єр, який захистить від вітру та холоду. Звичайний зволожувальний крем тут не впорається, адже його текстура дуже легка, тому віддавайте перевагу поживній косметиці. Проте зволожуючі компоненти все ж мають бути присутні: наприклад, сечовина, гліцерин та алантоїн.
До поживних компонентів першої необхідності відносять олії карите та жожоба, а також оливкову та кокосову олію. Не зайвим у захисному засобі буде пантенол, вітаміни та антиоксиданти: наприклад, А, Е, F та С.
Використовуйте крем для рук регулярно – перед та після кожного виходу на вулицю, після миття рук та прибирання. Носіть тюбик з собою постійно та оновлюєте захисний бар'єр, як тільки відчуєте стягнутість або поколювання.