Чи знаєте ви, що енергоощадний режим взимку — це не лише прохання енергетиків, а й фізіологічна потреба організму? На щастя, нам не потрібно впадати у ведмежу сплячку, щоб відновитися. Проте, коли сил стає відчутно менше, а життя здається сірим, наче злежаний сніг, варто швиденько це виправити.
Тож з радістю розповідаємо про сім найпростіших і найприємніших способів запалити свій настрій і підсолодити прісні зимові будні.
Якось Раффі Білек, психотерапевт і керівник Baltimore Therapy Center, сказав: «Ізоляція призводить до незадоволеності. Не обов’язково проводити весь час на прогулянках чи зустрічах. Але, раз на тиждень — обов’язково. Близькі друзі допоможуть вам відчувати життя сповна».
Ми не суперечитимемо досвідченій у цій темі людині, правда ж? Пропонуємо звільнити вечори п’ятниць для теплого кола друзів чи колег, душевних розмов і смачної піци. Нехай це стане чудовою традицією.
Вирізати сніжинки з блискучого паперу, прикрасити кімнату гірляндою, розфарбувати картину за номерами, власноруч зробити святкові листівки рідним чи новорічні прикраси з бісеру, щоб оздобити і себе, і ялинку?
Виберіть собі творчі задачі до душі, які можна виконувати зранку, щоб зарядитися позитивною енергією на цілий день та поділитися нею з іншими.
Щойно з ранковою творчістю завершено, на цій яскравій ноті можна і попрацювати. Ось Дебра Аткінсон, тренер із продуктивності, фітнесу та здорового способу життя в Flipping Fifty, розповідає: «Зранку кортизол діє як енергетичний гормон, а концентрація та зосередженість краще, аніж у будь-які інші години».
Отже, варто використати біологію у власних інтересах — зранку зробити все те, що потребує максимум зусиль та уваги, а «приземленіші» завдання залишити на пізні години. Такий режим допоможе вам встигнути зробити більше справ, ніж зазвичай, що особливо корисно у разі вимкнення світла.
Чи помічали ви, що відпочинок від роботи допомагає стати ще продуктивнішими і щасливішими? Він заряджає ентузіазмом і творчою енергією, дає ковток свіжого повітря і нових ідей. Якщо ви рік за роком нехтуєте відпусткою, щоб більше працювати і встигати, приготуйтеся до зустрічі з містером Вигорянням.
Після цього навіть улюблена робота може стає ненависною, а продуктивність, як не дивно, впаде до нуля. Тому хутчіше складайте речі у валізу чи рюкзак, і вирушайте за пригодами — вони давно чекають саме на вас!
Згідно з численними дослідженнями, відвідування музеїв, кіно, театрів, виставок допомагає нам відволікатися від поганих думок і відновлювати сили, покращує самопочуття та знижує рівень стресу.
Таке цікаве проведення часу може помітно підвищити здатність мозку засвоювати нову інформацію. Тому не дивуйтеся, якщо раптом запам’ятаєте імена усіх акторів і зможете швидко пригадати деталі їхнього вбрання.
Згадайте, як у дитинстві ви ліпили сніговиків, каталися на санчатах чи просто спостерігали за намистом крижаних бурульок… Час, проведений без гаджетів, безумовно, має свій особливий шарм.
Тож чому б не влаштувати собі Insta-детокс? Прогуляйтесь парком і намагайтеся звертати увагу на те, що вас оточує, і чого раніше ви не помічали. Вчені називають цю вправу «ефект огляду» — він дає змогу побачити нові можливості, знайти свіжі ідеї та спокійно прийняти важливі рішення.
Музика є невіддільною частиною нашого життя. Одна пісня може за хвилину викликати радість і щиру усмішку, інша — так само швидко розчулити та занурити у довгу рефлексію. Але якщо ви заздалегідь підготуєте колекцію улюблених хітів, чудовий настрій гарантовано.
До речі, немає нічого соромного в тому, щоб підспівувати улюбленим виконавцям. Будьте впевнені, це ще більше запалить ваш внутрішній вогник і зробить день чудовим на всі 200%.
Тепер у вас є всі необхідні інструкції до щасливої зими, тож пропонуємо не зволікати та почати втілювати їх у життя саме зараз!