Це гриби: що з нами роблять рейші та агарик

Це гриби: що з нами роблять рейші та агарик

Осінь – урожайний час не тільки в саду та на городі, а й у лісі, де в цей період у великій кількості з'являються гриби – справжній делікатес та чудовий косметичний засіб!

Діти богів

З грибами пов'язано безліч легенд, які створювали й передавали з покоління в покоління різні народи світу. Найбільше наших предків вражав той факт, що гриби з'являються буквально нізвідки, адже їх ніхто не саджає і не доглядає. В одних країнах вважали, що джерелом народження грибів є роса, в інших – що вони є наслідком удару блискавки, а найсміливіші були впевнені: гриби – діти богів. Сьогодні ми не наділяємо гриби магічними властивостями, для нас вони є не більш ніж цінним харчовим продуктом, до складу якого входить багато корисних речовин.

Джерело клітковини, білка й вітамінів

Гриби – джерело рослинного білка і клітковини, за вмістом яких вони, можливо, і поступаються м'ясу та овочам, але в поєднанні з ними забезпечують організму їхню денну норму. Гриби також багаті амінокислотами (у деяких видах їх налічується до двох десятків), а також вітамінами А, E, K, РР і групи В. На особливу увагу в цьому сенсі заслуговує вітамін D: з їжею він в організм практично не надходить, і гриби – чи не єдиний продукт, що містить його. Не менш цінні гриби й мікроелементами, такими як селен, калій, магній, мідь, фосфор, залізо, цинк, йод та хром.

Безцінний продукт для тих, хто стежить за фігурою

Вони не містять ні краплі жиру, та й калорій у них дуже мало (від 15 до 30 на сто грамів), тому, якщо замінити ними м'ясо, можна буде легко позбутися кількох кілограмів. Вони досить швидко дають відчуття ситості, не перевантажують шлунок і загалом перешкоджають переїданню.

Рейтинг найкорисніших грибів

Гриби, на думку відомого кулінара Джеймса Олівера, входять у топ-10 продуктів для здорового харчування, та й косметологи від них божеволіють. Які з них найкорисніші?

Рейші. Екстракт «грибу безсмертя» входить до складу сучасних косметичних засобів: він надає шкірі відбілюючої, антиоксидантної, антивікової, протизапальної, відновлюючої та імуностимулюючої дії.

Сніжний гриб. Кількість вітамінів і мінералів у сніжному (морському, чи кораловому) грибі зашкалює, тому він допомагає підвищити імунітет, подолати віруси, інфекції і застуду, знижує рівень цукру в крові й покращує загальне самопочуття. Для краси шкіри його не лише вживають у їжу, а й застосовують зовнішньо. Сніжний гриб чудово утримує вологу, він очищує, відлущує та тонізує шкіру, посилює її регенерацію, бореться з целюлітом і акне, є чудовим антисептиком. При цьому він довго зберігається в сухому вигляді, а для чергового застосування досить просто його намочити.

Шіїтаке. Гриб шіїтаке, який також називають «цар-гриб», прибулець з Японії і Китаю, що зараз культивується у всьому світі, справжній суперфуд. Достатньо навіть невеликої кількості, щоб отримати добову норму вітамінів та мінералів, необхідних для організму. Речовини, що містяться в цих грибах, відновлюють пошкоджені клітини печінки, посилюють дію репродуктивної системи, розчиняють холестеринові бляшки і виводять з організму токсини. Рослинна сироватка з екстракту шіїтаке вважається в традиційній китайській медицині еліксиром життя, оскільки повертає силу і активність навіть виснаженим клітинам. Гриби шіїтаке широко використовуються в косметології: вони стимулюють вироблення колагену в організмі й омолоджують шкіру. Саме цим грибам завдячують свіжим кольором обличчя та бархатистістю шкіри японські гейші.

Санхван. Деревний гриб санхван, який часто називають японським дивом, у східній медицині використовується при захворюваннях сечостатевої системи, шлунково-кишкових запаленнях, а також як загальнозміцнюючий засіб. У косметології екстракт санхвану обожнюють за неперевершену омолоджуючу дію: він скорочує ознаки передчасного старіння шкіри, живить і відновлює її, підвищує тонус і вирівнює тон, має протизапальну та імуностимулюючу дію.

Агарик. Деревний гриб агарик має як лікарські, так і косметологічні властивості. З давніх часів відомі його антиоксидантні, протизапальні, антибактеріальні й противірусні дії. Витяжка з агарика успішно усуває проблеми, пов'язані з жирною шкірою – зволожує, розгладжує та матує її, стягує пори, тому застосовується для боротьби з акне. Відомі також антиперспірантні властивості цього екстракту, тому він часто входить до складу дезодорантів.

Попередня статтяЯк поєднувати відтінки в макіяжі очей
Наступна стаття«Сто троянд в одній квітці»: найкращі аромати з півонією