Розробити індивідуальне меню з урахуванням алергії на лактозу, згенерувати код чи провести консультацію замість психолога – здається, у світі не лишилося завдань, з якими б не впорався чат GPT! Проте як він працює у сфері краси й чи завжди має рацію? Ми попросили прокоментувати наших експертів відповіді штучного інтелекту на розповсюджені питання й маємо цікаві результати!
Питання: Чому майже одразу після покупки аромат перестав мені подобатися?
Відповідь GPT:
Існує кілька причин, чому парфум перестає подобатися:
Відповідь експерта:
Я не раджу купувати аромат з першого подиху. Повинен пройти час, щоб перше, можливо, захопливе враження перетворилося на стійке уподобання. Аромат теж до вас прислуховується. Вам потрібен час знайти спільну мову. Нам може подобатися з першого знайомства набагато більше ароматів, ніж ми можемо носити із задоволенням. Необхідно побути з ним, інколи провести ніч, прислухатися до себе й відчути, чи резонуєте ви, запитати враження у близького чоловіка (якщо парфум жіночий) і навпаки.
Питання: Чи правда, що сульфати в складі шампуню шкідливі?
Відповідь GPT:
Сульфати – це активні пінні агенти, що додають шампуням піноутворення та здатні видаляти забруднення. Однак вони можуть бути шкідливими для деяких типів шкіри й волосся. Ось кілька аспектів, які варто враховувати:
Для отримання конкретних рекомендацій щодо вибору шампуню краще звернутися до професіоналів, які можуть порадити продукти, що відповідатимуть саме вашим потребам і типу волосся.
Відповідь експерта:
Останнім часом не вщухають суперечки про користь і шкоду сульфатних та безсульфатних шампунів. Давайте спробуємо разом розібратися.
Сульфати – це солі сірчаної кислоти. Ми можемо бачити їх у складах багатьох миючих засобів, шампунів, гелів, зубних паст як поверхнево-активних речовин (ПАР).
Взаємодіючи з водою, сульфати вступають у реакцію, окислюються і утворюють густу піну. Саме тому сульфатні ПАР є найефективнішими очищувачами і добре прибирають бруд.
До сульфатів відносять 3 сполуки: Sodium Laureth Sulfate (SLES), Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Ammonium Laureth Sulfate (ALS).
У косметичних засобах кількість сульфатів мінімальна, тому боятися їх не потрібно!
Безсульфатні шампуні містять у своєму складі натуральні компоненти, що очищують, і м'які сульфати, які діють делікатніше, не порушуючи природні захисні механізми шкіри голови та волосся.
Рекомендації щодо використання сульфатних і безсульфатних шампунів:
Для жирного типу волосся влітку краще підходять сульфатні шампуні, адже вони гарно піняться і більш ретельно очищують шкіру голови. Проте сульфатні частинки мають жорстку поверхню і за рахунок цього розкривають лусочки й кутикулу волосся, підсушують шкіру та волосся. Взимку для жирної шкіри краще використовувати безсульфатні шампуні.
Для сухої і чутливої шкіри голови варто обирати безсульфатні шампуні. Замість сульфатів такі засоби містять піноутворюючі речовини з ферментованого кокосового горіха.
Для пухнастого волосся теж краще підійдуть безсульфатні шампуні. Вони пом’якшують волосся та мають властивості антистатика.
Для нормальної шкіри голови можна використовувати і сульфатні, і безсульфатні шампуні для різної пори року: влітку – сульфатні, взимку – безсульфатні.
Як бачимо, штучний інтелект надає коректні загальні відповіді, але не може враховувати індивідуальних особливостей і побажань, не володіє практичними лайфхаками і – абсолютно точно – не здатен замінити консультації експерта. Використовуймо з розумом!