Незамінна частина повсякденного догляду – сироватки для обличчя. Розкажемо, чому ці засоби важливі, та як правильно їх підібрати з урахуванням типу шкіри.
Насамперед розберемося, що це за засіб. Це концентрований продукт, у якому активних компонентів у кілька разів більше, ніж у звичайному кремі. Саме цей фактор і визначає ефективність та робить продукт основою будь-якого догляду.
До складу входять вітаміни, кислоти, рослинні компоненти та інші корисні речовини, а їх структура варіюється від рідкої до щільної маслянистої.
Крім своїх диво-властивостей, сироватка готує шкіру до подальшого догляду: кремів, бальзамів і т.д., дозволяючи косметиці глибоко проникати в епідерміс і діяти швидше.
Для сухої шкіри підходить догляд з рідкою маслянистою основою та гіалуроновою кислотою у складі. Такі засоби добре зволожують, але не залишають жирної плівки на обличчі. Зверніть увагу на наявність олії ши, алое та кокосової олії – ці зволожуючі компоненти швидко повертають пружність та здорове сяйво.
Власникам нормального та комбінованого типу варто звернути увагу на засоби з гіалуроновою кислотою, великою кількістю вітамінів та поживних інгредієнтів – вони допоможуть підтримати стан шкіри та протистояти негативному впливу стрес-факторів, таких як погода, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря тощо.
Жирному типу показані сироватки з легкою рідкою текстурою на основі ретинолу, які швидко вбираються та не залишають жирного блиску.
Крім типу, варто враховувати і вік – для підтримки здоров'я та краси зрілої шкіри у складі необхідні відновлювальні, омолоджуючі та ліфтинг-компоненти та кислоти.
Усі сироватки для обличчя можна розділити текстурою. Для молодої шкіри кращі легкі та водянисті засоби, у той час як для зрілої косметичні бренди пропонують не такі рідкі, а щільні маслянисті текстури.
Сироватки відрізняються складом. Активні компоненти кожного продукту мають вирішити конкретну проблему. Зважаючи на вузькоспрямовану дію, вибирати продукт варто виходячи з реально існуючої необхідності та свого типу шкіри.
Зволожувальні засоби прибирають сухість, стягнутість та лущення. Вони чудово підходять для будь-якого сезону. У їхньому складі міститься висока концентрація гіалуронової кислоти.
Антиоксидантні з вітаміном С уповільнюють процеси окиснення, захищають від передчасного старіння та відновлюють.
Себорегулюючі матують, контролюють вироблення жиру і можуть стати відмінним допоміжним засобом проти акне. У їхньому складі нерідко можна зустріти ретинол.
Омолоджувальні містять цілий комплекс активних компонентів, таких як цинк, вітаміни А, В2 та Е, ретинол, а також колаген і кераміди. Вони показані для зрілої шкіри з видимими ознаками старіння.
Антибактеріальні сироватки на рослинній основі стануть порятунком для власниць чутливої та проблемної шкіри, оскільки дозволять зняти запалення, зменшать кількість висипів і подразнень.
Традиційним протипоказанням є чутливість до певних компонентів косметики.
Також важливо знати, що сироватки з колагеном та екстрактом равлика не можна наносити на ділянки з активними запаленнями та гострими інфекційними захворюваннями шкіри. Також колагенову продукцію потрібно використовувати обережно, якщо у вас є підвищена чутливість до сонячних променів.