Правильна постава — не лише й не стільки питання зовнішності, скільки питання здоров’я. Хребетний стовп є каркасом для внутрішніх органів. Якщо його положення правильне, всі органи знаходяться на своїх місцях, мають гарне кровопостачання і всі умови для нормального функціонування. У разі неправильної постави через викривлення хребта органи зміщуються. Внаслідок здавлювання судин вони недоотримують живлення і кисню, поступово готуються умови для розвитку широкого спектра захворювань.
Тривала робота за комп’ютером пов’язана з гіподинамією і неправильним положенням тіла. Найчастішими наслідками є головний біль і розлади сну. Але ж проблема розв’язується досить просто — звичкою тримати спину прямо, частими перервами в роботі та легкою гімнастикою.
Звичка тримати спину прямо — одна з найкорисніших для здоров’я. На жаль, ніщо не сприяє тому, щоб вона вироблялася автоматично. Декілька порад як виправити ситуацію:
Заплановані перерви в сидячій роботі — не примха, а потреба. Лікарі рекомендують робити їх щогодини, мінімум — кожні дві години на 10-15 хвилин. До речі, це має значення не лише для постави, а й для очей. Під час перерви потрібно обов’язково встати та пройтися, а найкраще виконати декілька гімнастичних вправ.
Помилково вважати, що якщо людина займається фізпідготовкою поза роботою, наприклад, ходить у тренажерний зал або щоранку бігає, то легкі гімнастичні перерви протягом робочого дня їй не особливо потрібні.
Спостерігаючи за тваринами, можна помітити, що вони завжди солодко потягуються, коли змінюють позу, в якій довго перебували. Як зберегти поставу? Взяти з них приклад. Якщо ви працюєте в офісі, знайдіть можливість потягнутися так, як ніби ви щойно встали з ліжка. У крайньому разі це можна зробити в туалеті. Удома ж робіть котячі потягування: в колінно-ліктьовій позі прогинайте хребет максимально вниз, а потім так само максимально округляйте його. Робіть вправу повільно. Ви здивуєтеся, наскільки краще почувається спина після декількох хвилин такої гімнастики.
Шия — найвразливіша ділянка хребта у людей, що працюють за комп’ютером. Їй допоможе нескладна розминка: декілька хвилин «малюйте» носом у повітрі різні фігури. Будь-які геометричні, які згадайте, потім переходьте до алфавіту. Одна-дві таких розминки щодня, і з’явиться шанс на те, що головні болі назавжди залишаться в минулому.
Цю вправу необхідно виконувати щодня, після роботи. Така поза йоги — чудовий варіант розтяжки не лише хребта, а й м’язів сідниць і підколінних сухожиль. Вона дає змогу зняти напруження у поперековому та плечовому відділі.
Встаньте на коліна, зведіть їх разом. Великі пальці ніг мають стикатися, а п’яти — дивитися в боки. Тоді таз опускайте на стегна та нахиляйтеся вперед. Чоло покладіть на підлогу, а розслаблені руки витягніть уздовж тіла долонями вгору. Розслабтеся і глибоко дихайте. Залишайтеся у цій позі 3-5 хвилин.
Якщо спочатку буде важко, під сідниці можна покласти згорнуту ковдру або плоску подушку та почати з 1-2 хвилин, поступово збільшуючи час.
Будьте красивими!