Краса по-чоловічому

Косметика для чоловіків — у жодному разі не винахід нашого часу. Досі про чоловіків із доглянутою зовнішністю ми говоримо «денді», адже такий модний тренд, як дендизм, виник ще наприкінці 18 століття. Відомо, що денді використовували косметичні засоби для догляду за волоссям та шкірою, щоправда, вони гладенько голилися. Але що стосується бороди, то тут історія ще древніша: ассирійські барельєфи, датовані 1–2 тисячоліттям до н. е., зображують чоловіків із доглянутою, завитою кільцями й акуратно укладеною бородою.

Краса по-чоловічому

Історикам невідомо, чи були у них барбершопи, але те, що борода цінувалася, і доглядати за нею ассирійці вміли — незаперечний факт. Люди завжди прагнуть мати гарний вигляд, чоловіки не менше за жінок, і зараз у них для цього є широкі можливості та цілий арсенал доглядових засобів.

Догляд за шкірою

Догляд за шкірою

Чоловіча шкіра відрізняється від жіночої в кращий бік з огляду на міцність і захисні властивості. Вона містить на 22% більше колагену, тому значно щільніша, має товстіший шар, краще утримує вологу, саме тому ознаки старіння у чоловіків проявляються пізніше. Водночас чоловічий епідерміс містить більшу кількість потових і сальних залоз, тому він жирніший, має схильність до гіпергідрозу й акне. Ці особливості визначають потрібний обсяг догляду: цілком достатньо ретельного очищення. Оскільки епідерміс у чоловіків має потужну гідроліпідну мантію, ані додаткового зволоження, ані додаткового захисту він не потребує.

Однак винятком є шкіра відразу після гоління. Навіть дуже акуратне гоління подразнює епідерміс і призводить до мікротравм. Якщо не вжити жодних заходів, з’явиться неприємне відчуття сухості та стягнутості, а травмовані ділянки стають вхідними воротами для інфекції. Тому правила гоління диктують: як до, так після процедури шкіра обов’язково має бути оброблена. Піна або гель для гоління пом’якшує шкірний покрив і волоски, і водночас зменшують травмування епідермісу. Косметичні бренди пропонують ще один засіб — олійку для гоління. До її складу входять натуральні олії, які додатково пом’якшують шкіру, кондиціонують щетину та знижують ризик інфікування. Перед тим як використовувати гель або піну для гоління, наносять декілька крапель олії. Ані жирної плівки, ані інших перешкод для бритви вона не створює, навпаки, допомагає бритві краще ковзати й ефективніше видаляти відрослі жорсткі волоски.

Основні засоби після гоління — це лосьйони та бальзами. Лосьйон для обличчя є поєднанням зв’язувальних і тонізувальних інгредієнтів, які діють як антисептик, заспокоюють і освіжають епідерміс. Бальзам також призначений для зняття подразнення і запобігання інфікуванню, але має більш щільну, кремову консистенцію.

Догляд за бородою

Догляд за бородою

Можливо неприємні відчуття від гоління частково стали причиною того, що після тривалої перерви в моду повернулися бороди. Втім, якщо хтось вважає, що борода позбавляє чоловіка необхідності доглядати за обличчям, він помиляється. Якщо за бородою не стежити, вона стає жорсткою, набуває неохайний вигляд і надає своєму власникові не лиск і шарм мужності, а дикість і занедбаність. Але доглядати за бородою не так вже й складно: достатньо її регулярно розчісувати гребінцем, періодично підстригати та за потреби укладати за допомогою фіксувального воску, гелю або бальзаму.

Поліпшити структуру бороди, зробити її шовковистою і слухняною можна за допомогою спеціального шампуню, доглядового бальзаму, сироватки або олії. Унікальний універсальний засіб — легкий флюїд для обличчя й бороди, який пом’якшує, зволожує, зміцнює, але водночас не обтяжує ані шкіру, ані волосся.

Догляд за волоссям

Догляд за волоссям

Доглянуте волосся — це насамперед чисте волосся. Поради перукарів:

  1. Підібрати очищувальний засіб, відповідний до типу волосся.
  2. Не мити голову дуже гарячою водою.
  3. Дбайливо промокнути мокре волосся, а не люто терти рушником.
  4. Максимально акуратно розчісувати волосся, особливо мокре та довге.

Додатковий догляд потрібен для проблемного волосся: ослабленого, ламкого надмірно сухого, такого, що випадає. Про те, які засоби для цього знадобляться, варто проконсультуватися зі своїм перукарем або, якщо проблема значна, з лікарем-трихологом. Якщо проблем немає, якісного шампуню достатньо.

Щодо укладання і фіксації, то тут пропонується широкий вибір засобів: помада для стайлінгу, мастика, віск, текстурувальна паста, пінка, гель для волосся — все залежить від очікуваного результату й особистих переваг.

Парфуми для чоловіків

Догляд за волоссям

Традиційно чоловічими вважаються аромати різкуваті, гостро-свіжі, димні, шкіряні, деревні. Крім утилітарного призначення, тобто надання приємного запаху, вони мають характер і здатні багато розповісти про власника: про схильність до пригод і ризику, про романтичність або, навпаки, суворість, про те, вважає за краще він ліс і море або ж автомобілі та мегаполіси з їхнім галасом і спокусами. Величезна різноманітність дає змогу вибрати парфуми буквально під кожний настрій. А зараз, завдяки появі унісекс-ароматів, вибір значно поширився. З’явилися м’які, квіткові, фруктові й акватичні парфумерні композиції.

Головне правило чоловічої доглянутості сформульовано ще за часів денді: охайність. Чиста шкіра, доглянуте волосся, підтягнутий силует і шлейф приємного аромату — більш важливі складові чоловічої краси, аніж правильні риси обличчя.

Попередня статтяПарфумовані свічки Tiziana Terenzi
Наступна статтяЛінзи та макіяж: важливі правила