Місто засинає: що треба знати про нічний догляд за обличчям

Місто засинає: що треба знати про нічний догляд за обличчям

У 2017 році американські дослідники Джеффрі Холл, Майкл Росбаш та Майкл Янг отримали Нобелівську премію за відкриття «механізмів циркадних ритмів», згідно з якими всі процеси в організмах живих істот підлаштовуються під зміну дня й ночі.

Розповідаємо, як ефективно можна використовувати біологічний годинник для догляду за обличчям вночі й чому це важливо!

Як «працює» шкіра протягом доби

Біологічна активність шкіри залежить від низки факторів і неодноразово змінюється протягом 24 годин.

Після пробудження відбувається запуск захисних реакцій, які чинять опір несприятливим зовнішнім факторам – алергенам, пилу, бруду, токсинам, вільним радикалам, важким металам тощо. Протягом усього дня шкіра зазнає агресивної дії ультрафіолету, а в зимову пору року страждає від холоду, вітру й опадів. Тут на допомогу приходять денні засоби догляду, що посилюють захисні функції.

Для чого потрібні нічні засоби догляду

При такому навантаженні шкіра потребує ефективного відновлення й регенерації покривів. Реабілітаційні процедури краще проводити в спокійному, розслабленому стані – наприклад, перед сном.

Вчені й косметологи довели, що інгредієнти засобів догляду всмоктуються і засвоюються максимально швидко саме у вечірні години – так компоненти найефективніше впроваджуються в біохімічні реакції в епідермісі й дермі. Важливо: наносити нічний крем слід не менше ніж за годину-півтори до сну – інакше всі корисні речовини отримаєте не ви, а ваша подушка.

Чи можна використовувати нічний крем вдень?

У кожного засобу є свої особливості та «завдання», тому застосовувати їх потрібно правильно.

Головна відмінність денного крему полягає в здатності захищати шкіру: блокувати ультрафіолет, вільні радикали тощо.

Нічний крем – засіб, що сприяє живленню, відновленню та «відпочинку». При цьому він не захистить обличчя належним чином від фотостаріння й негативних зовнішніх факторів. До того ж, нічні засоби можуть залишати на обличчі жирний блиск.

Антивіковий нічний догляд

Згідно з дослідженнями, під час сну посилюється регенерація шкіри (пік припадає на години з 23:00 до 4:00). Якщо в пріоритеті профілактика перших ознак старіння й боротьба зі зморшками, антивіковий догляд може бути максимально дієвим, оскільки підвищується «сприйнятливість» клітин шкіри до певних речовин – гліколевої кислоти й ретиноїдів. Використання косметичних засобів, що містять вітамін С, Е і Н також краще планувати за 1-2 години до сну.

Зволоження й освітлення шкіри вночі: навіщо?

Потрібно враховувати, що вночі шкірі може не вистачати вологи. Це пов’язано з активністю сальних залоз: приблизно опівдні вона максимальна, а надвечір знижується. Під час сну вироблення жиру зменшується, а захисний ліпідний шар, який утримує вологу, стає тоншим.

Тому необхідно включити до свого арсеналу краси зволожуючий флюїд або крем, що буде підтримувати водний баланс шкіри й при цьому захищати від набряків.

Засоби проти пігментації теж будуть ефективнішими саме вночі – їхня дія в денний час знижується через те, що під впливом ультрафіолету у шкірі виробляється більше меланіну.

Попередня статтяТоп-10 СС-креми для обличчя
Наступна статтяТоп-10 Лосьйон для тіла