Фото- та відеознімання стали загальнодоступними, й тепер ми з задоволенням фіксуємо як звичайні рутинні справи, так і видатні події свого життя. Під час карантину до цього додалося професійне спілкування — відеоконференції в Zoom і Skype.
Незалежно від того, спілкуємося ми у відеочаті з колегами, викладаємо селфі в Instagram або просто робимо фото на пам'ять, хочеться бути гарними. У кожного є фото та відео, які ніхто не побачить, бо вигляд у нас там просто жахливий, хоча на момент знімання так не здавалося.
Зазвичай у таких випадках ми вважаємо, що проблема в зовнішності. Насправді частіше проблема в макіяжі. Є певні правила, дотримуючись яких можна поліпшити свій зовнішній вигляд на світлинах або відео. Ними активно користуються люди публічних професій: артисти, телеведучі, політики. Але якщо вже фото- та відеознімання доступні всім, справедливо, щоб і правила нанесення макіяжу для них стали загальновідомими.
Сучасні камери, навіть телефонні, мають високу роздільну здатність. Це означає, що всі недосконалості шкіри будуть чітко помітними. Вихід — макіяж, але тут не все просто, тому що недоліки макіяжу ще помітніші.
Найбільш поширені помилки:
Здається, що зважати на всі особливості та рекомендації складно. Насправді є простий спосіб зробити шкіру на відео та фото бездоганною — блюр-ефект.
Термін блюр (blur) спочатку належав до розмитого зображення. Кажучи про фільмування, під блюр-ефектом або ефектом фотошопу розуміється бездоганна шкіра. Сьогодні провідні бренди випускають косметичні засоби, що створюють подібний ефект. Наприклад, пудра для обличчя з ефектом фотошопу або крем-база під макіяж з ефектом фотошопу.
Такі б'юті-продукти містять спеціальні мікрочасточки, що відбивають світло в різних напрямках. Завдяки їм шкіра на відео однорідна на вигляд, а її недосконалості маскуються.
Різко підкреслені брови, занадто велика кількість туші, неакуратні стрілки — ось три основні помилки, які вебкамера обов'язково помітить. Занадто яскраво та чітко наведені брови на відео та фото неприродні, надають обличчю вигляд маски.
Занадто велика кількість туші на відео виглядає вульгарно. Трохи туші, що обсипалася, в житті може бути абсолютно непомітно через природну гру світла та тіні, але на відео та фото це обов'язково впаде в очі. Це ж стосується неакуратних стрілок.
В тренді нюдові відтінки, якщо вони використовуються вміло, то результат чудовий — у всіх випадках, крім фільмування. Ані веб-, ані фотокамера не прощають легкого макіяжу губ. Він просто не буде помітним, а губи взагалі ризикують злитися з тоном обличчя.
Ще одна помилка — надто темний контур, нанесений однією лінією. Яскраве світло під час знімання акцентує його, як наслідок макіяж губ грубий і невмілий на вигляд. Щоб цього уникнути, наносьте контур одного тону з помадою, і заповнюйте ним хоча б третину губ.
Що стосується помади, то найбільш виграшний варіант для фільмування — яскрава помада, бажано матова. Вона не дасть непотрібних відблисків, і колір губ буде рівномірним. Але й тут є підводні камені: потрібно стежити за тим, щоб зі внутрішньої сторони помада не забарвила зуби та не зіпсувала усмішку.
Щоб мати красивий вигляд у житті, потрібен талан і трохи вміння, але бути красивими на фото та відео — мистецтво. Перший крок в опануванні ним ви щойно зробили.