Дівчата завжди любили спостерігати за своїми кумирами й повторювати їхні фішки, адже здається, що це робить нас трохи ближчими до зірок. Час плине, а деякі речі не змінюються. Інфлюенсери з Тік-Току, блогери з YouTube, візажисти з Instagram щоденно діляться б’юті-лайфхаками, а бажання бути схожою на зірку змішується з сотнями думок експертів, через що поширюється чимало міфів про догляд за обличчям.
«Я люблю зберігати маску для обличчя в холодильнику й тримати її 40 хвилин, щоб більше зволожити шкіру», – каже один лідер думок. Інший використовує чисту олію абрикосових кісточок, бо вона «розгладжує зморшки» та «робить обличчя оксамитовим».
Впевнені, ви чули безліч подібних порад, а деякі, можливо, використовуєте в житті. Проте чи дійсно вони варті уваги й настільки корисні?
Розберемося разом!
Маска для обличчя – дуже ефективний засіб для догляду за шкірою, бо у своєму складі має чимало корисних елементів, що глибоко проникають в епідерміс. Проте для отримання бажаного ефекту важливо дотримуватись усіх інструкцій до використання, адже перевищення рекомендованого часу може призвести до небажаних наслідків: лущення, сухості, подразнення та появі нових висипів.
Скраб для очищення шкіри обличчя – гарна ідея, але важливо використовувати його обережно, підбирати якісний засіб і враховувати свій тип шкіри. Великі абразивні частинки деяких жорстких скрабів можуть мати гострі краї, що при активному терті травмують епідерміс, призводять до подряпин і подразнень. Зверніть увагу на ефективні й при цьому делікатні засоби!
Олія каріте, жожоба, виноградних кісточок – незамінні атрибути гарного зволожувального крему, але використання їх у чистому вигляді може провокувати надмірну сухість. База більшості масел – олеїнова кислота, що у необробленому вигляді розчиняє ліпіди (роговий шар шкіри), порушуючи баланс і пластичність епідермісу. Також шкірі необхідні й інші компоненти для повноцінного зволоження, а саме: пептиди, кераміди, фруктові кислоти, вітаміни, що не входять до складу олій.
Існує міф, що декоративна косметика погано впливає на якість шкіри – начебто щільний тон чи завелика кількість пудри не дають шкірі «дихати», а помада «пересушує» губи.
Насправді ж сучасні виробники щодня працюють над покращенням формул, створюють тональні креми для різних типів шкір, щоб сухій – дати максимальне зволоження, а жирній – допомогти з проблемою вироблення надлишкового себуму. Чимало декоративних засобів мають у своєму складі гіалуронову кислоту, вітамінні комплеки та інші компоненти для догляду за шкірою. Для підтримки здорового стану шкіри важливо правильно підбирати косметику для свого типу шкіри, якісно очищувати її зранку та ввечері, вчасно замінювати продукти з терміном придатності, що добігає кінця.