Відбиток почуттів: 10 цікавих фактів про губи, поцілунки й помаду

Відбиток почуттів: 10 цікавих фактів про губи, поцілунки й помаду

Ще Джонатан Фоер писав: «З усіх тварин люди – єдині, хто червоніє, сміється, вірить у Бога і цілується губами. Отже, чим більше ми цілуємось – тим більше в нас людського».

Ми зібрали 10 цікавих фактів про губи, поцілунки й помаду! Влаштовуйтеся зручніше – буде цікаво!

  1. Губи – найчутливіша частина організму людини, вони в сотні разів сенситивніші за кінчики пальців і в десятки разів за шкіру обличчя. Саме тому вони мають рожевий і навіть червоний відтінок – через тонкий захисний шар краще видно кровоносні капіляри.
  2. Навколо губ розташовані мільйони (!) нервових закінчень, що також сприяє чутливості. Ймовірно, тому для поцілунків використовуються саме губи. А ось потових залоз навколо них немає взагалі, тому шкіра швидко пересихає і страждає від вітру, низьких та високих температур. На цей випадок завжди є гігієнічні помади, бальзами і навіть олії☺

  1. Під час посмішки чи поцілунку задіяні від 15 до 29 різних м'язів.
  2. Відбитки губ унікальні, як і відбитки пальців – у світі немає двох людей, у яких вони були б ідентичними. А те, як дівчина чи жінка підтискає губи, їхня міміка і навіть форма передають масу інформації в мозок потенційного коханого. Щоправда, все це відбувається несвідомо, у фоновому режимі для обох учасників.
  3. На межі губ знаходяться залози, які під час поцілунку синтезують гормони ендорфін та окситоцин, що сприяють посиленню чуттєвих бажань. Також поцілунок стимулює кровообіг, покращує роботу легень, спалює калорії – діє на організм, як десятихвилинна пробіжка або двогодинна прогулянка енергійним кроком і покращує настрій. До речі, за версією техаського антрополога Вона Брайанта, поцілунки в античні часи не були популярними у Європі. Звичай цілуватися завезли туди солдати Олександра Македонського, повернувшись із Індійського походу в 325 році до нашої ери. А щоб поцілунки не залишали слідів – використовуйте тінти!

  1. Існують свідчення, що помада для губ використовувалася ще в Месопотамії 5000 років тому. Тоді її виготовляли з незвичайних інгредієнтів: тваринних жирів, бджолиного воску та яскравих натуральних пігментів. Втім, практично до кінця XIX століття помада існувала виключно у вигляді баночок із бальзамом. Тільки на Всесвітній виставці 1883 року французи показали помаду у вигляді стику. Прогресивні жінки того часу моментально оцінили нововведення, переважно завдяки знаменитій актрисі Сарі Бернар, яка назвала помаду-олівець справжньою революцією.

  1. Помада – один із найбільш затребуваних бьюті-засобів сьогодення. За статистикою, щорічно продається близько 900 мільйонів тюбиків помади.

  1. Облизуючи губи, за життя ми з'їдаємо близько 5 кілограмів помади або блиску! Тож, нехай вони будуть смачними й ароматними!

  1. Червоний колір – найпопулярніший ще з часів Клеопатри. Тоді він вважався ознакою благородного походження. Однак у Середньовіччя в Європі за використання червоної помади можна було запросто потрапити на багаття – за підозрою у відьомстві. Та й на початку ХХ століття яскрава косметика вважалася ознакою жінки легкої поведінки. Ситуацію змінили суфражистки з їхніми демонстративними червоними губами. За кілька десятиліть суспільство настільки змінилося, що на свою коронацію у 1953 році сама Єлизавета II замовила королівським парфумерам створення індивідуального червоного відтінку під назвою «Балморал».

  1. Лідерство з продажу червоних помад сьогодні ділять такі топові бренди, як CHANEL, Dior, Revlon та M.A.C, а найдорожча червона помада створена в компанії Guerlain. Помада KissKiss Gold and Diamonds – тюбик із золота, прикрашений діамантами, який коштує близько 62 тисяч доларів.

Попередня статтяЯк вибрати денний крем. Поради експерта
Наступна статтяДля тих, хто любить міцніше: 7 шлейфових ароматів з нотою кави