Косметичка так давно з нами, що складно уявити, коли її ще не було. Історики кажуть про перші косметички приблизно з 16 століття лише тому, що перші їхні зображення, а точніше, зображення жіночих сумочок, в яких серед іншого носили косметику, тоді з'являються на картинах європейських художників. Швидше за все, косметичка існує стільки ж, скільки косметика, перші документальні згадки про яку належать Стародавньому Єгипту.
З текстів розшифрованих папірусів, підтверджених археологічними знахідками, відомо, що 5,5 тисяч років тому і чоловіки, і жінки використовували помаду, підводку для очей, сонцезахисні креми, фарби для повік, волосся і нігтів, парфуми. Якщо припустити, що всі ці засоби та аксесуари для їхнього нанесення вони зберігали або переносили не просто в руках, а в чомусь на кшталт спеціальної сумки або скрині, то, напевно, це й є прабабусі сучасних косметичок.
Існує безліч видів косметичок, які розрізняють за розміром, матеріалом виготовлення, оформленням, а найголовніше — за призначенням. Основні види:
Не всі чоловіки використовують декоративну косметику, але тими чи іншими засобами для догляду користуються всі. Як мінімум це дезодорант, піна або гель для гоління, бальзам після гоління, гель для душу. Зазвичай їх не носять з собою, щоб використовувати протягом дня, а вдома зберігають на полиці у ванній, тому в косметичці немає потреби. Однак у подорожі з'являється потреба в окремому приладді для їхнього зберігання, це питання зручності та практичності. Найчастіше чоловіки користуються несесером, але це також може бути й дорожня косметичка або навіть звичайна, яка відрізняється від жіночої лише оформленням, більш лаконічним, у темних або приглушених кольорах.
Є два види косметичок для дітей. Перший — для найменших, це досить містка сумка, куди складається не лише дитяча косметика, а й все інше, що має бути під рукою в поїздці з немовлям, не обов'язково далекій. Зазвичай там міститься дитяча присипка або крем, гігієнічні серветки, декілька підгузків, 1-2 одноразові пелюшки тощо.
Другий — це дитяча косметичка-кейс, маленька зручна валізка яскравого забарвлення для безпечного зберігання дитячої декоративної косметики. Це швидше красива іграшка, аніж утилітарний предмет, адже дитяча декоративна косметика призначається для гри, хоча й навчальної.
Що зберігатиметься в косметичці, залежить від її призначення. Наприклад, велика домашня косметичка — місце мешкання всієї декоративної косметики.
Що покласти в косметичку для сумочки залежить від того, куди ви прямуєте: на роботу, на пікнік, на вечірку, в театр, і, звичайно ж, від об'єму сумочки. Варіації тут дуже широкі, це може бути й тональний крем, і лак для волосся, і тіні, і туш для вій, але найчастіше це мінімум: консилер, пудра, помада (або блиск для губ).
У дорожню косметичку має поміститися уся косметика, яка може знадобитися безпосередньо в дорозі та під час усієї подорожі. У цьому разі значення має не лише місткість, а і вага й об'єм, особливо якщо йдеться про авіапереліт, коли вага багажу обмежена. Багато брендів спеціально для цих випадків випускають косметику в спеціальному дорожньому форматі, який є третиною або чвертю від звичайного паковання, а також аксесуари «дорожнього» розміру, наприклад, мінігребінець.
Традиційно несесер містить декілька манікюрних виробів «швидкої допомоги», портативний швейний набір, невелику платтяну щітку, гребінець, бритву.
Косметичка — дуже корисне приладдя, яке, якщо приділити увагу не лише функціональності, а й оформленню, може стати вишуканим аксесуаром.