Захищати шкіру від сонця усіма способами – наше пріоритетне завдання влітку. Робити це можна не тільки за допомогою традиційних сонцезахисних кремів, але і декоративної косметики. Розберемося, навіщо це потрібно і як правильно вибрати відповідні б'юті-засоби.
У спекотну пору року сонцезахисні засоби та догляд допомагають впоратися з ультрафіолетовим випромінюванням, шкідливим для нашої шкіри. Ні для кого не секрет, що зловживання сонячними ваннами загрожує здоров'ю і красі: починаючи з передчасного фотостаріння шкіри і закінчуючи ризиком розвитку раку.
Сонцезахисні косметичні засоби в різному форматі допомагають шкірі нейтралізувати негативний вплив сонячних променів і уникнути наслідків для організму в подальшому.
Деякі люди помилково вважають, що засоби з SPF потрібні тільки на пляжі. Насправді вплив сонця небезпечний незалежно від місця, де ви знаходитесь. Отримати опіки та інші пошкодження можна щодня, навіть просто йдучи на роботу або під час обідньої прогулянки, особливо в години, коли сонце максимально агресивне.
Деякі види ультрафіолетового випромінювання здатні виявляти свій вплив не відразу, а лише через тривалий час. Якщо ви хочете вберегти шкіру від зморшок і сухості, опіків і подразнень, а також різноманітних дерматологічних проблем і навіть раку, користуйтеся захисними засобами влітку.
Саме тому ми пропонуємо долучити до захисту від ультрафіолету не тільки засоби догляду, а й наповнити свою літню косметичку декоративною косметикою з функціями захисту шкіри.
Косметика не може похвалитися високим рівнем SPF, на відміну від тих же добре знайомих сонцезахисних кремів і лосьйонів. Але тим не менш, цього достатньо для того, щоб щодня нейтралізовувати шкідливі для організму промені. Зрозуміло, якщо ви не розраховуєте тільки на косметику, прийшовши на розпечений пляж. А ось у місті рівень 10-15 цілком впорається зі своїм завданням.
Нагадаємо, що має на увазі рівень SPF в цифровому еквіваленті – це кількість хвилин, які ви можете перебувати на сонці і залишатися в безпеці. Самостійно шкіра може витримати близько 20 хвилин впливу ультрафіолету. Тобто до числа SPF можна додати 20 і отримати приблизний час безпечного перебування на сонці. Підрахунок цей досить умовний, так що орієнтуватися на нього як на залізне правило не варто.
Сонячні фільтри містять такі щоденні декоративні косметичні продукти як тональні креми та флюїди, пудри, рум'яна, тіні, бальзами, блиски та помади для губ.
Залежно від типу засобу рівень захисту може коливатися від 10 до 50. Низький рівень (SPF 10), як правило, мають тіні, блиски і помади, а ось у тональних кремів рівень захисту зазвичай 40-50, так як вони відповідають за велику площу покриття, та й обличчя бере на себе потужний удар сонячних променів.
Рекомендуємо комбінувати декоративні засоби та догляд для максимального фільтру від ультрафіолету і не забувати про сильнодіючі сонцезахисні засоби на пляжі.
Перш за все варто звернути увагу на фототип шкіри. Власницям більш світлої шкіри рекомендуємо вибрати догляд з високим SPF, а до кінця літа перейти на більш легкі засоби (20-30). Особливо це стосується тональних основ і флюїдів. Для тих, у кого смаглява шкіра, досить меншого захисту.
До кінця літнього сезону навіть власники світлої шкіри можуть бути спокійні із засобами з низьким SPF, так що підібрати косметику не складе труднощів.
Серед додаткових властивостей декоративної косметики шукайте вітаміни (особливо Е), мінеральні компоненти. Буде корисно, якщо засоби (тональний крем або пудра) будуть мати матуючі властивості, а також здатність регулювати вироблення шкірного жиру. Якщо говорити про тіні, рум'яна та помади, то головний показник якості крім доглядових компонентів – це стійкість.
Важливо пам'ятати, що захист від сонця не збільшується при нанесенні засобів один на інший. Тобто якщо у вас пудра з рівнем 30 і тональний крем з рівнем 50 у сумі 80 ніяк не вийде.
Догляд і б'юті-товари з сонячним захистом вважаються умовно безпечними. Справа в хімічному складі засобів – в них є сонячні фільтри, які небезпечні для шкіри, як і ультрафіолет. Виходить, що з одного боку засоби захищають від раку, а з іншого можуть спровокувати його виникнення та розвиток. Але боятися засобів з спф не варто. Просто дотримуйтесь мінімальних правил обережності
Дерматологи рекомендують не захоплюватися спф-засобами, а саме – завжди стежити за їх зняттям в кінці дня. Це стосується як кремів, гелів і лосьйонів, так і декоративної косметики. Втім, у випадку останньої це обов'язкова умова незалежно від пори року.
Так що не забувайте про демакіяж ні за яких обставин, щоб не зіткнутися з впливом хімічних компонентів сонячних фільтрів. І забезпечте шкірі повноцінний зволожувальний і відновлювальний догляд.