Розкішне, сильне та густе волосся – мрія кожної. Таким ефектом славиться кератинове відновлення та догляд. Але чи так усе відбувається насправді? Розберемося з особливостями процедури та співвідношенням користі та шкоди для локонів.
Сам по собі кератин – це вид білка, який є будівельним матеріалом нашого волосся. Так як з нього складається внутрішня структура локонів, процедури з ним дозволяють поліпшити їх стан і зовнішній вигляд.
Кератин може бути окремою салонною процедурою або ж бути частиною вашого домашнього догляду: шампунь для волосся або інші засоби з кератином також зараз популярні.
Важливо розуміти, яку процедуру робите і з якою метою: випрямлення або все ж відновлення?
Випрямлення передбачає красу та бездоганну гладкість. Локони (найчастіше довгі) випрямляються при високих температурах і обробляються вирівнюючим складом з формальдегідом.
Відновлення може складатися з комплексу салонних процедур і домашнього догляду. Воно призначене для повернення блиску, сили, краси. Це справжня б'юті-реанімація для пошкоджених і сухих локонів.
Запам'ятайте, що випрямлення та відновлення – не одне й те саме. Перше – більше про зовнішній вигляд, а друге – про догляд. Особливо така помилка небезпечна для власниць сухого та пошкодженого волосся, які після випрямлення можуть виявити, що ситуація стала ще гірше. Варто остерігатися і власницям довгих локонів – невдале випрямлення може позбавити їх значної частини якісної довжини.
Якщо говорити про випрямлення, то основну небезпеку складають високі температури, які шкідливі для волосся, особливо довгого та пошкодженого. Другим підводним каменем є формальдегід, який дозволяє змінити структуру локона. До речі, ця ж речовина використовується при хімічній завивці, і вона може чинити негативний вплив.
Чим слабкішим було волосся до процедури, тим сумнішими будуть наслідки. Зазвичай ламкість і сухість після випрямлення помічають після декількох процедур. Але часом пошкодженим локонам досить і одного разу.
Виникає закономірне питання: чому ж волосся стає гіршим, а не навпаки, якщо в складі засобів є кератин? Справа в тому, що впоратися з негативними наслідками формальдегіду та високих температур (а мова йде про більш ніж 200 градусів) він просто не в змозі. Спочатку вау-ефект буде зберігатися, але коли кератин вимиється, залишаться лише пошкоджені локони, яким необхідний серйозний догляд.
Відновлення – зовсім інший випадок, з ним пошкоджень не отримаєте, тому що ні формальдегіду, ні неймовірних температур для цього догляду не потрібно. Єдине, що може трапитися – волосся може стати більш щільним і швидше бруднитиметься.
У вашому арсеналі вже є всі потрібні засоби: шампунь, бальзам і маска для волосся з кератином, а воно виглядає так само і без поліпшень? Цьому є дві причини і обидві пов'язані з засобами, які використовуються.
По-перше, кількість. У хороших продуктах кератин займає одне з перших місць в складі. Як ви знаєте, черговість компонентів, зазначених у складі, говорить про їхню кількість у тому чи іншому продукті. Якщо у ваших засобах кератин стоїть на останніх позиціях, то його вміст настільки малий, що ефекту просто немає і бути не може.
По-друге, щоб поліпшити стан, кератин має проникнути глибоко в структуру волосся. Для цього молекули повинні мати певний розмір, а тому їх подрібнюють (гідролизують). Якщо це не було зроблено, то ефекту можна чекати довго та безуспішно.
Плюсів чимало: здоровий блиск, поліпшення зовнішнього вигляду і загального стану, полегшене розчісування і укладка, зменшення пухнастості, здоровий блиск.
Особливо важливе своєчасне відновлення для довгого волосся, адже ламкість, сухість і недоглянутість більше кидаються в очі на великій довжині.
Кажучи про випрямлення, тут більше проти, ніж за. Якщо готові пожертвувати якістю локонів заради їх ідеально рівного вигляду, то ця процедура вам підійде. В інших випадках допоможе випрямляючий бальзам для волосся та інші щадні засоби для вирівнювання.