Який вибрати сонцезахисний крем і максимально захистити свою шкіру влітку

Який вибрати сонцезахисний крем і максимально захистити свою шкіру влітку

Захист шкіри в спекотну пору року – пріоритетне завдання для всіх і кожного. Але як не розгубитися через такій великий вибір сонцезахисних засобів навколо? Розберемося, як підібрати ідеальний сонцезахисний крем на літо.

Чому необхідний захист

Перш за все сонцезахисний крем захищає від ультрафіолетового випромінювання. А це в свою чергу рятує від опіків, почервоніння, лущення та проблем із самопочуттям.

Також засоби з SPF рятують від куди більш серйозних проблем, таких як меланома, гіперпігментація і знищення клітин епідермісу.

День під палючим сонцем без захисту загрожує і довгостроковими наслідками для нашої зовнішності – фотостарінням шкіри і появою зморшок. Не виключені і розширення пор, збільшення видимості судинної сітки.

Чим раніше ми почнемо захищати тіло і обличчя від ультрафіолетового випромінювання, тим краще будемо виглядати з роками. А головне – тим здоровіше будемо.

Від яких променів захищаємося

Існують промені спектру UVB і UVA. Перші становлять невеликий відсоток від загального випромінювання – це так зване "агресивне сонце", яке і призводить до появи опіків. При цьому саме UVB-спектр і сприяє появі засмаги.

Промені UVA-спектру куди підступніші. Вони безсимптомно проникають в глибокі шари епідермісу і залишаються там, готові в будь-який момент проявити свій негативний вплив.

Сучасні сонцезахисні креми забезпечують захист від обох видів ультрафіолетового випромінювання, але не зайвим буде перевірити цю інформацію на маркуванні засобу.

Що означає число SPF

Маркування SPF (Sun Protection Factor) на сонцезахисних засобах позначає, на яку кількість хвилин можна продовжити безпечний час під сонцем. Вважається, що протягом 20 хвилин наша шкіра сама може справлятися з UV-випромінюванням, а далі підключається крем.

Тобто, якщо на засобі вказано SPF 50, це означає, що безпечний час на сонці після нанесення – 70 хвилин.

Проте, ці обчислення досить умовні. Щоб уникнути негативних наслідків від сонячних променів, використовуйте на початку пляжного сезону (та й просто літа) засоби з максимальним числом СПФ, а до закінчення спекотних днів переходьте до слабших захисних кремів. Здавалося б: чому не користуватися максимальним захистом постійно? Чим менше в кремі кількість СПФ, тим менше потенційно небезпечних речовин для нашої шкіри. Не всім потрібен максимальний захист (наприклад, власникам смаглявої шкіри, не схильним до опіків від ультрафіолету). А тому не варто насильно давати організму те, чого він не потребує.

Не кремом єдиним

Не варто зупинятися виключно на кремі – сучасні бренди випускають на косметичний ринок цілі сонячні лінії з великим вибором засобів захисту.

Наприклад, ви можете вибрати воду-спрей, яка легко і зручно розпорошується на шкіру, забезпечує якісний захист. Це ідеальний засіб для мегаполіса, коли оновити ультрафіолет-захист потрібно швидко і максимально зручно.

Також можна використовувати лосьйони, гелі, стіки і навіть масла – якщо ви користуєтеся ними на пляжі, то вони всі однаково зручні та прості в нанесенні.

Не забувайте і про звичайну косметику – денні креми, гелі, лосьйони і навіть пудри, рум'яна і тіні також можуть мати рівень захисту від сонця в складі, нехай і не максимально високий.

На що орієнтуватися при виборі

Перш за все дивіться на рівень СПФ. Не вірте позначенням 100 – такого захисту не існує. Дійсно, засіб з подібним маркуванням максимально подбає про безпеку шкіри, але про підрахунок за вищенаведеною формулою (20 хвилин + захист СПФ) годі й казати.

Максимальна реальний захист – 50 і менше. Орієнтуйтеся на те, що 30-50 – високий рівень захисту, 15-30 – середній, 15 – низький.

Пам'ятайте, що накладати санскрін один поверх іншого для досягненням максимального рівня захисту марно. Якщо необхідно, вибирайте високоефективні засоби з самого спочатку.

Не менш важливий при покупці сонцезахисного крему і ваш тип шкіри. Світла шкіра, схильна до висипань веснянок вимагає максимального рівня захисту. Це стосується і чутливої ​​шкіри.

Враховуйте й інші особливості – для шкіри схильної до жирності підійдуть легкі невагомі текстури зі зволожуючим і матуючим ефектом. Сухій шкірі знадобляться засоби з вологоутримуючими компонентами. Нормальній же підійдуть засоби зі стандартним набором доглядових і пом'якшуючих функцій.

Важливі нюанси використання

Хоча сонцезахисний крем створений для безпеки, сам він не завжди таким є. Правда, найчастіше несе загрозу він лише при неправильному використанні.

Наприклад, важливо змивати крем – якщо він надовго залишається на шкірі, пори закупорюються, а це загрожує висипаннями, подразненнями і навіть омертвінням клітин внаслідок порушення їх внутрішнього обміну.

Не забувайте оновлювати крем у належний час, інакше опіки від ультрафіолету і поява пігментних плям неминучі.

Також звертайте увагу на склад: деякі засоби містять небезпечні фільтри, такі як авобензон, сулісобензон, оксибензон. Їх наявність може призводити до дерматитів і навіть ендокринних порушень. На думку дерматологів, таких засобів краще уникати.

Попередня статтяМакіяж влітку: добірка кращих продуктів для спекотних днів
Наступна статтяШлейфовий аромат на літо. Топ продажів літа 2021